Як часто заточувати манікюрний інструмент
Якість манікюру багато в чому залежить від ступеня гостроти інструментів. Досвідчений майстер точно знає, як часто слід заточувати інструмент для манікюру і як правильно це зробити. Ножиці, кусачки, шабери з затупленими крайками і лезами не годяться для роботи - вони, скоріше, рвуть шкіру, а не акуратно зрізують її. При використанні таких інструментів не вийде зробити рівні зрізу, буде складно уникнути появи зазубрин, шорсткостей, нерівностей. Заточка манікюрного інструменту - обов'язковий крок на шляху до отримання такого результату, який підтвердить і кваліфікацію спеціаліста, і його високу майстерність.
ЧОМУ ВАЖЛИВО ДОТРИМУВАТИСЯ ПЕРІОДИЧНІСТІ ЗАТОЧУВАННЯ МАНІКЮРНОГО ІНСТРУМЕНТУ
Першу заточку найчастіше проводять на нових інструментах - існує думка, що тільки що зійшли з конвеєра вироби недостатньо гострі і їх необхідно віднести майстру із заточування. Надалі на ріжучі кромки впливають різні фактори, які сприяють затуплення кінчиків і країв.
В першу чергу на періодичність заточування інструментів впливає якість матеріалу, з яких вони виготовлені. Деякі ножиці, пінцети, кусачки необхідно точити вже через 2 тижні інтенсивного використання, інші - тримають заточку протягом декількох місяців. Чим краще сталь, тим рідше доведеться точити манікюрний інвентар.
Неправильна дезінфекція та стерилізація також впливають на гостроту інструментів. Якщо використовувати для обробки речовини, що містять хлор і альдегіди, а також - користуватися жорсткими режимами, то точити вироби доведеться частіше.
Частота заточування будь-якого манікюрного інструменту залежить і від інтенсивності використання інвентарю, і від типу виконуваної професіоналом роботи. наприклад, якщо основна робота полягає в нарощуванні нігтів, то заточувати кусачки часто не буде необхідності.
Термін використання інструментів без заточки буде більш тривалим якщо майстер має високу кваліфікацію, вміє правильно користуватися інвентарем, правильно його обробляти і зберігати. Порушення техніки експлуатації неодмінно призведе до швидкої втрати гостроти виробів.
КОЛИ ПОТРІБНО ЗАТОЧУВАТИ МАНІКЮРНИЙ ІНСТРУМЕНТ: ОСНОВНІ ОЗНАКИ
Як зрозуміти, що інструмент пора точити? Про необхідність відвідування фахівця із заточування свідчать деякі сигнали. Їх легко виявити, якщо бути уважним до своїх робочих приладдя:
- на лезах з'явилися іржаві плями;
- при змиканні різальних крайок видно зазори і просвіти;
- в місці з'єднання частин інструменту помітний люфт;
- робочі поверхні шорсткі, погано відшліфовані.
Пінцети і шабери також мають потребу в регулярному заточування. Зрозуміти, що ці інструменти пора віднести до майстра, можна по ускладнень в роботі з ними і затуплення кінчиків.
ЯК ПЕРЕВІРИТИ ЯКІСТЬ ЗАТОЧЕННЯ І ГОСТРОТУ ІНСТРУМЕНТІВ
Переконатися в якості заточки нескладно. Для перевірки ножиць використовуйте шматочок тканини. натягніть його в руці і розріжте - середовищ повинен вийти гладким, рівним, без зазубрин і рваних країв. Перевірити кусачки допоможе шматочок серветки або поліетиленової плівки. Пам'ятайте - носик інструменту не повинен чіпляти матеріал, витягати нитки з тканини, волокна з будь-яких матеріалів.
Правильно і якісно заточений манікюрний інструмент стане запорукою популярності ваших послуг у клієнтів. Гострі ножиці, кусачки і шабери дозволять уникнути травмування шкіри, забезпечити комфортний догляд за нігтями, зробити манікюр дійсно приємною процедурою. Не забувайте вчасно точити свій інструмент і при необхідності оновлювати його. Купуйте якісні вироби, які можна стерилізувати і обробляти без втрати їх міцності.