Як позбутися від задирок на пальцях рук
Поява задирок близько нігтів на пальцях рук - проблема, на жаль, нерідка. Ця неприємність несе з собою не тільки порушення естетики, а й можливі складнощі зі здоров'ям. Як позбутися від задирок, чи можна це зробити своїми силами будинку і як не допустити появи нових надривів шкіри?
ЧОМУ З'ЯВЛЯЮТЬСЯ ЗАДИРКИ
Щоб зрозуміти, як позбутися від некрасивих і хворобливих задирок , необхідно розібратися в можливих причинах їх появи. Задирок - результат розриву шкірного покриву в зоні розташування нігтя. Найчастіше такі проблеми з'являються на бічних валиках, супроводжуються болем, запаленням, нагноєнням. Не варто пускати рішення проблеми на самоплив і ігнорувати лікування задирок, адже наслідки можуть бути досить серйозними - проникнення інфекції в ранки на пальцях здатне привести до розвитку різних захворювань і зараження крові.
Серед найбільш часто зустрічаються причин, які викликають задирок на нігті , можна назвати:
нестача вітамінів, незбалансоване харчування, які викликають дефіцит вітаміну А і В7, С, а також корисних мінералів і мікроелементів, що проявляється як на нігтях, так і на стані шкіри навколо них;
неякісний догляд за нігтями, поганий виконаний манікюр;
постійний контакт пальців з різними рідинами і побутовими засобами (хімічними) - захищайте свої руки за допомогою рукавичок;
шкідлива звичка гризти нігті;
інфекції, запалення шкірного покриву в зоні нігтя, грибкові захворювання.
Задирки на пальцях рук можуть з'явитися і в результаті травмування шкіри. Не ігноруйте травми - як можна швидше займіться лікуванням пошкодженої шкіри і усуньте запалення.
Якщо з'явилися задирки - необхідно знати, як позбутися від них
Перший крок, про який обов'язково слід подумати - профілактика задирок. Простіше не допустити їх появи, ніж потім лікувати. Збалансуйте свій раціон, наповніть його вітамінами і виключіть шкідливі продукти - весь організм буде вдячний за таку турботу. Забезпечте захист шкіри від шкідливих впливів - надягайте рукавички під час прибирання, миття посуду та інших домашніх справ. Отримані травми відразу ж обробляйте, не допускаючи розвитку запального процесу. Доглядайте за кутикулою, використовуючи спеціальні масла, крем для рук, віск і інші косметичні продукти. Якщо ж наслідки недостатньої турботи все ж з'явилися - обов'язково займіться лікуванням і дізнайтеся, ніж прибрати задирки на пальцях найефективніше.
ЯК ПОЗБУТИСЯ ВІД ЗАДИРОК В ДОМАШНІХ УМОВАХ
Пам'ятайте - відривати задирки можна, адже таке рішення може привести до посилювання захворювання. До того ж, відриваючи шкіру, ви викличете хворобливі відчуття і підсилите запалення. Оптимальний спосіб позбутися від задирок - звернутися до майстра в манікюрний салон, але і вдома впоратися з проблемою цілком можливо.
Распарьте шкіру перед початком процедури, зробивши ванночку для рук: в теплу воду додайте кілька крапель олії (підійде і звичайна оливкова) і опустіть пальці в суміш на кілька хвилин. Шкіра буде розпарені, пом'якшена і підготовлена до подальших дій. Видаліть шматочки стирчить шкіри манікюрними ножицями або кусачками , які попередньо були оброблені дезинфектором. Нанесіть на оброблені ділянки рук живильний крем.
Видалення задирок - один з етапів боротьби з проблемою. Після того, як шкірка буде зрізана, необхідно особливу увагу приділити турботі про пошкоджених ділянках покриву. Регулярно зволожуйте шкіру навколо нігтів, уникайте потрапляння бруду на травмовані ділянки. Можна включити в ритуали догляду регулярні ванночки з маслами, сіллю, содою, а також - парафінотерапія. Такий комплекс догляду допоможе швидко усунути наслідки задирок і не допустити їх повторного появи.
Якщо ж задирки сильно болять, шкіра збуджена, з'явилися нагноєння або інші проблеми - зверніться за допомогою до фахівців. Проблеми задирок допоможе вирішити дерматолог або хірург-подолог. Після проведення аналізів, які допомагають виявити інфекцію, лікар призначить лікування із застосуванням мазі або інших препаратів.
Як правильно лікувати задирки в домашніх умовах ? Спосіб один - регулярний і уважний догляд за шкірою і її захист від пошкоджень. Використовуйте спеціальні комплекси для турботи про нігтики і шкірі на кінчиках пальців - крему, масла, бальзами, звертайтеся тільки до професіоналів для створення красивого і безпечного манікюру, не ігноруйте поява хворобливих відчуттів в зоні навколо нігтів. Для обробки нігтьових пластин використовуйте тільки продезінфіковані інструменти, навіть якщо крім вас ніхто ними не користується. Будьте уважні і ваші ручки віддячать за турботу завжди красивим, доглянутим і здоровим виглядом.